Moskitiery

Chroni ciało przed kleszczami i komarami

Zobacz więcej

Apteczki pierwszej Pomocy

W warunkach zwiększonego ryzyka
Pierwsza pomoc

Zobacz więcej

Akcesoria Wodoodporne

Chroń swoje rzeczy przed wodą
Funkcjonalność, wytrzymałość, wodoodporność

Zobacz więcej

Podręczne akcesoria turystyczne

Bezpieczeństwo i Komfort Podróży

Zobacz więcej

Poradniki - Mugga Ekspert Sklep Firmowy

Produkty MUGGA zawierają środek DEET

DEET jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych produktów dostępnych na rynku. Naukowcy nieustannie poszukują nowych repelentów, ale przez ostatnie 40 lat pod względem skuteczności odstraszającej owady, nic nie jest tak skuteczne jak DEET

DEET (nazwa chemiczna, N, N-dietylo-meta-toluamid) jest aktywnym składnikiem odstraszającym owady, takich jak komary i kleszcze . Najbardziej znaczącą zaletą DEET jest zdolność do odpychania potencjalnie chorobotwórczych owadów i kleszczy.
DEET przeznaczony jest do bezpośredniego stosowania do skóry ludzi w celu odstraszania owadów. Po utworzeniu przez armię amerykańską w 1946 r. DEET został zarejestrowany do użytku powszechnego w 1957 r, co oznacza udokumentowaną historię  użytkowania przez 50 lat. Dziś DEET jest nadal jednym z najczęściej stosowanych substancji czynnych do środków odstraszających owady i odpycha szeroką gamę owadów i pajęczaków: komary, kleszcze, meszki, muchy, bąki (muchy końskie), kuczmany, moskity i roztocza.

DEET nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, jeżeli konsumenci  bedą czytać i stosować się do wskazówek zawartych na etykietach . W oparciu o rozległe badania toksyczności normalne stosowanie preparatu DEET nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ogółu, w tym dzieci.

Ośrodki Kontroli Chorób i Zapobiegania Chorobom (CDC) otrzymują ponad 30 000 zgłoszeń na temat choroby Lyme (przenoszonych przez kleszcze) oraz 80-100 doniesień o wirusie zapalenia mózgu La Crosse (przenoszonych przez komary) rocznie.


Jak bezpiecznie korzystać z produktów DEET


Bardzo ważną zasada jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami pojawiającymi się na etykiecie produktu. Produkty DEET stosowane zgodnie z zaleceniami nie powinny być szkodliwe, czasami stosowanie produktów DEET może powodować podrażnienie skóry.

Wskazówki, jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia działania podrażniającego skórę lub oczy:

  • Nie należy nakładaj na rany lub podrażnioną skórę.
  •  U małych dzieci nie należy nakładać na ręce, nie aplikować w okolicach oczu i ust.
  • Aby nałożyć twarz, najpierw spryskaj ręce, a następnie pocieraj na twarz. Nie rozpylać bezpośrednio na twarz- trzeba uważnie przeczytać etykietę czy produkt można nanosić na twarz.
  • Nie używać pod ubraniem.
  • Należy unikaj nadmiernego stosowania tego produktu.
  • Po powrocie do domu umyj zabrudzoną skórę mydłem i wodą.
  • Umyć ubrania poddane działaniu przed ponownym noszeniem.  

DEET w stężeniu powyżej 20% nie należy nakładać na twarz.
    

    

TOP

Wysyłka towaru

  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Odbiór osobisty

Bezpieczne płatności

Płatność przelewami online