Bezpieczna podróż w Tropiki - Mugga Ekspert Sklep Firmowy

Ponad 50% podróżników spotyka się w trakcie swojej podróży z problemami zdrowotnymi, które wpływają na zmianę planu podróży i radość czerpaną z wyjazdu.

Dla podróżujących w Tropiki polecamy produkt z deet 50% w postaci spray'u lub roll on'u.

Mugga Spray50% deet- czas ochrony w klimacie tropikalnym 4-8 godzin

Mugga Spray Strong

Mugga roll on 50% deet- czas ochrony w klimacie tropikalnym 7-10 godzin

Mugga roll on strong

W Europie komary są co najwyżej irytujące, ale w cieplejszych klimatach są dla ludzi bardzo niebezpieczne. Ze względu na przenoszone zarodźce malarii, komary są uznawane za najgroźniejsze zwierzęta dla człowieka: malaria zabija co roku grubo ponad pięćset tysięcy ludzi.

Przed wyjazdem możesz skontaktować się z lekarzem Medycyny podróży, który może zalecić odmienne stosowanie środka odstraszającego.

Szczepienia dla podróżnych

Szczególnie ważna jest profilaktyka w podróży z dziećmi, które towarzyszą nam  już od niemowlaka. Szczególnie ważne jest zapobieganie chorobom przenoszonym przez kleszcze ( bolerioza z Lyme, babeszjoza, anaplazmoza, dur powrotny) komary ( malaria i ponad 20 chorób arbo wirusowych w tym : dengę, żółtą gorączkę zachodniego Nilu czy wirus Zika) i zwierzęta.

Ochrona przed chorobami zakaźnymi polega na unikaniu terenów występowania wektorów, a gdy to jest niemożliwe w okresie od zmierzchu do świtu należy stosować repelenty Mugga na odsłonięte części ciała.

Jednocześnie najlepiej o dodatkowym zapobieganiu m.in: zakładaniu ubrania z długimi rękawkami oraz długich spodni, używania nakryć głowy, spaniu w łóżkach z moskitierami, stosowaniu klimatyzacji

Znajdź nas

TOP

Wysyłka towaru

  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Odbiór osobisty

Bezpieczne płatności

Płatność przelewami online