Substancja aktywna DEET - Mugga Ekspert Sklep Firmowy

DEET jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych produktów dostępnych na rynku. Naukowcy nieustannie poszukują nowych repelentów, ale pod względem skuteczności odstraszającej owady, nic nie jest tak skuteczne jak DEET

DEET (nazwa chemiczna, N, N-dietylo-meta-toluamid) jest aktywnym składnikiem odstraszającym owady. Najbardziej znaczącą zaletą DEET jest zdolność do odpychania potencjalnie chorobotwórczych owadów i kleszczy.
DEET przeznaczony jest do bezpośredniego stosowania na skórę ludzi, aby odstraszyć owady. Po utworzeniu przez armię amerykańską w 1946 r. DEET został zarejestrowany do użytku powszechnego w 1957 r, co oznacza udokumentowaną historię  użytkowania przez 50 lat. Dziś DEET jest nadal jednym z najczęściej stosowanych substancji czynnych do środków odstraszających owady ponieważ odpycha szeroką gamę owadów i pajęczaków: komary, kleszcze, meszki, muchy, bąki (muchy końskie), kuczmany, moskity i roztocza.

DEET nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, jeżeli konsumenci  zastosują się  do wskazówek zawartych na etykietach. W oparciu o rozległe badania toksyczności normalne stosowanie preparatu DEET nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ogółu, w tym dzieci.

Ośrodki Kontroli Chorób i Zapobiegania Chorobom (CDC) otrzymują ponad 30 000 zgłoszeń na temat choroby Lyme (przenoszonych przez kleszcze) oraz 80-100 doniesień o wirusie zapalenia mózgu La Crosse (przenoszonych przez komary) rocznie.


Jak bezpiecznie korzystać z produktów DEET

Bardzo ważną zasada jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami pojawiającymi się na etykiecie produktu. Produkty DEET stosowane zgodnie z zaleceniami nie powinny być szkodliwe, czasami stosowanie produktów DEET może powodować podrażnienie skóry.

Wskazówki, jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia działania podrażniającego skórę lub oczy:

  • Nie należy nakładaj na rany lub podrażnioną skórę.

  •  U małych dzieci nie należy nakładać na ręce, nie aplikować w okolicach oczu i ust.

  • Aby nałożyć twarz, najpierw spryskaj ręce, a następnie pocieraj na twarz. Nie rozpylać bezpośrednio na twarz- trzeba uważnie przeczytać etykietę czy produkt można nanosić na twarz.

  • Nie używać pod ubraniem.

  • Należy unikaj nadmiernego stosowania tego produktu.

  • Po powrocie do domu należy umyć zabrudzoną skórę mydłem i wodą.

  • Uprać ubrania poddane działaniu przed ponownym noszeniem.  

DEET w stężeniu powyżej 20% nie należy nakładać na twarz.
    

Znajdź nas

TOP

Wysyłka towaru

  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Odbiór osobisty

Bezpieczne płatności

Płatność przelewami online